Кошик
90 відгуків
+380 (66) 256-80-92
+380 (63) 988-57-78
Інтернет - магазин Котелок

Що таке пелети і в чому їх перевага?

Що таке пелети і в чому їх перевага?

За останні роки пелети стали досить популярним видом палива. Все це неспроста, тому що якщо провести порівняльний аналіз між пелетами та іншими видами палива відразу стає очевидні плюси використання пелет.
Пелети – це досить новий вид палива, який широко використовується для обігріву будинків в холодну пору року. Виготовляються вони в буквальному сенсі з відходів: сільського господарства (соломи, лушпиння соняшника, некондиційного льону, кукурудзяних качанів і т. д.), деревообробного виробництва (тирси, цепок, стружки тощо), а також з торфу.
Великою перевагою є те, що у провадженні цього палива не використовуються хімічні клеї, закріплювачі і які-небудь інші добавки. В якості зв'язуючої речовини у даному випадку виступає натуральний полімер лігнін, що міститься в клітинах рослин. Завдяки цьому становить структура гранул відмінно скріплюється. Разом з цим, таке паливо характеризується відсутністю будь-якого запаху, не поглинає вологу з повітря, що безумовно позитивно позначається на теплопровідності пелет, навіть в процесі їх тривалого зберігання.
На відміну від газу і солярки це паливо не є вибухонебезпечним. Вимагає мінімум місця для зберігання, що також зручно в процесі транспортування і не потребує створення якихось особливих умов для зберігання. Як правило, даний вид палива зберігається в поліетиленовому пакеті.
Якщо говорити про тепловіддачі, то наприклад, в порівнянні з дровами у пелет цей показник перевищує в 2,5 рази і практично знаходиться на одному рівні з природним газом і вугіллям. Разом з цим це паливо характеризується низьким показником зольності на відміну від інших видів твердого палива. Часовий інтервал між чищенням пелетних котлів досить великий і при використанні пелет хорошої якості може досягати один раз в опалювальний сезон. Також та частина золи, яка все таки утворюється в результаті згоряння цього палива відмінно підходить в якості добрива рослин.
Даний вид палива ще називають екологічним, так як воно відповідає всім вимогам зеленої технології, повністю безпечно для людини і не приносить ніякої шкоди навколишньому середовищу. У процесі горіння пелети віддають в атмосферу рівно така ж кількість вуглекислого газу, скільки дерево увібрало в себе в процесі свого зростання. Разом з цим показник ККД пелетних котлів досить високий, в середньому становить 94%.
Якщо підходити до питання використання цього виду палива з економічної точки зору, то відразу стає очевидним, що опалити, наприклад, житловий будинок обійдеться в рази дешевше пелетами, ніж вугіллям або дровами, не кажучи вже про природному газі.
Безумовно, що вибір палива – це суто індивідуальний питання і кожен приймає рішення сам чим опалювати житло. Однак економічність, екологічність і безпека використання пелет вже ні в кого не викликає сумніву і має ряд практично обґрунтованих доказів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner